Vila Lavína in Novom Smokovci

Check availability
15 /07
15 /07
Check availability
15 /07
15 /07

Historická pamiatka v srdci Tatier

Vila Lavína (arch. pravdepodobne Dušan Jurkovič) je solitérny objekt pôvodne postavený ako letné sídlo budapeštianskeho továrnika Jakuba Bruchsteinera na okraji osady Nový Smokovec vo voľnom prírodnom prostredí súvislého lesného porastu južného úpätia Vysokých Tatier. Hlavnou fasádou je orientovaný na juh, dolu, do popradskej kotliny, severná fasáda je orientovaná k horskému masívu Slavkovského štítu.

Čítať viac

Benefits

  • benefits-1
  • benefits-2
  • benefits-3
  • benefits-4
  • benefits-5
  • benefits-6

Nový Smokovec

Osada je archeologickou lokalitou, pri zakladaní dnešnej osady odkryli asi 2 km na juhovýchod, na ľavom brehu Slavkovského potoka pozostatky huty z laténskej doby. Otázku pôvodu železnej rudy, ktorú tu tavili, sa zatiaľ nepodarilo vyriešiť. Základy dnešnej osady tvorili klimatické sanatóriá dr. Mikuláša Szontagha (1843-1899) na liečbu tuberkulózy. Časť najstarších budov z r.1875 stojí dodnes neďaleko novej polikliniky.

Čítať viac

všetko Nablízku

map
Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica (850 m. n. m.)

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso (1 754 m. n. m.)

Lomnický štít

Lomnický štít (2 634 m. n. m.)

Hrebienok

Hrebienok (1 285 m. n. m.)

Veľká studená dolina

Veľká studená dolina (1 300 m. n. m.)

Gerlachovský štít

Gerlachovský štít (2 655 m. n. m.)

Štrbské pleso

Štrbské pleso (1 346 m. n. m.)

Kriváň

Kriváň (2 495 m. n. m.)

Rysy

Rysy (2 503 m. n. m.)

Mengusovská dolina

Mengusovská dolina (1 000 m. n. m.)

Slavkovský štít

Slavkovský štít (2 452 m. n. m.)

Podkrovné Apartmány

V podkrovnej časti vznikli pri rekonštrukcii dva  rodinné apartmány, ktorých dizajn a zariadenie sú prispôsobené modernej dobe, ale zároveň im boli ponechané historické prvky , ktoré boli objavené pri rekonštrukcii.

No records found
No records found

Historické pôvodné apartmány

Historicky ladené vybavenie apartmánov a Vily samotnej nás vráti v čase do obdobia na začiatku minulého storočia. Veľkorysý priestor v ktorých sa kvalita a pohodlie prelína s históriou a dôrazom na detail Vám umožní plne si vychutnať atmosféru tejto doby. Tento pocit vám umožní  si užiť príjemný oddych v srdci Vysokých Tatier. Útulné prostredie ulahodí aj náročnému hosťov

WELLNESS

Na znásobenie vášho pohodlia a relaxu máme pre vás k dispozícii elegantné Wellness. Oddýchnuť si môžete vo fínskej saune, infra saune a následne si vychutnať pokoj v oddychovej zóne. V exteriéri si môžete vychutnať vírivku s výhľadom na vrcholky Tatier.

No records found